0
was successfully added to your cart.

Sepet

Haberler

Avukatlar Günü

By 5 Nisan 2019 No Comments

Avukatlar için özel gün, bugün Avukatlar Günü! 5 Nisan Avukatlar Günü anlamı, mesajları ve sözleri…

Avukatlar için özel olan bugün 5 Nisan Avukatlar Günü olarak kutlanıyor. Avukatlar birçok alanda hukuki haklarımızı savunan bir meslek dalı olarak göze çarpıyor. Adalet noktasında büyük önem arz eden avukatların 5 Nisan Avukatlar gününü kutlayabileceğiniz Avukatlar Günü mesajları ve sözleri…

 

Avukatlar için özel gün, bugün Avukatlar Günü! 5 Nisan Avukatlar Günü anlamı, mesajları ve sözleri…

Avukatlar Günü bugün birçok avukat ve onları mutlu etmek isteyenler tarafından kutlanıyor. Çeşitli barolar bu günü çeşitli etkinliklerle değerlendiriyor. 5 Nisan Avukatlar Günü kutlu olsun. Avukatlar Günü’nün tarihi ve detayları birçok kişi tarafından merak ediliyor. 5 Nisan Avukatlar Günü mesajlarını, sözlerini ve bu özel günün nasıl ortaya çıktığına dair detayları haberimizin devamında bulabilirisiniz…

AVUKATLAR GÜNÜ MESAJLARI VE SÖZLERİ

Hukuk devletinin olmazsa olmazı yargı erkinin temel tası ve en büyük güvencesi olan, savunma mesleğinin temsilcileri olan Avukatlarımızın bu özel gününü kutlar, mesleğin ve yargının tüm sorunlarının çözülmüş olduğu güzel günlere kavuşmamızı dilerim.

Birey hak ve özgürlüklerinin savunulmasında ,hakların korunmasında, hukukun üstünlüğünün var olmasında yılmadan caba gösteren; demokratik, laik, sosyal ve hukuk devletinin devamının güvencesi olan siz değerli avukatlarımızın 5 nisan avukatlar gününü kutlar saygılar kutlarım.

Haklının ve ezilenin yanında dimdik ayakta duran ve tüm gücünü kullanan avukatlarımıza selam olsun. Avukatlar Gününüz kutlu olsun.

Hukuk sistemimizin vazgeçilmez unsurlarından savunma sorumluluğuyla yükümlü avukatlarımız, vatandaş-devlet ilişkilerinin çağdaş çerçevede yürümesi acısından önemli bir görev yapmaktadırlar. Bu vesile ile tüm Avukatlarımızın Avukatlar Günü’nü kutluyor, selam ve saygılar sunuyorum.

Hukuk sisteminin en dayanıklı zincirleri olan cansiperane bir şekilde hakkın peşinden giden tüm avukatların Avukatlar Günü kutlu olsun.

Güvenliğimizin teminatı olan tüm avukatlarımızın 5 Nisan Avukatlar Günü’nü kutluyorum.

 

mahkeme_yargi_dava_hukuk_shutter_16_9_1518711436_16_9_1519814348_16_9_1521039790_16_9_1522341182

AVUKATLAR GÜNÜ TARİHİ

Cumhuriyetin İlanının ardından ilk defa en geniş katılımıyla 3 Ocak 1934 de İzmir’de gerçekleştirilen “Türkiye Avukatlar Birliği” toplantısında, 5 Nisan tarihi Avukatlar Günü olarak adlandırılmıştır. Yapılan Türkiye Avukatlar Birliği toplantısına katılım sağlayan baro başkanları ve temsilcileri ile tüm baroların tek bir çatı altında toplanması fikri sunulmuştur. Sunulan bu fikrin ardından çeşitli gazetelerde konuya ilişkin öneriler verilmeye başlanmıştır. Yaklaşık 24 yıl sonra 5 Nisan 1958 tarihinde İzmir Ticaret Odası toplantı salonunda düzenlenen 2 günlük toplantının sonrasında “Barolar Birliği’nin” kuruluş çalışmalarına başlamışlardır. Bunlarla beraber gerçekleştirilen görüşmeler nitecesinde tesadüf eden tarihler öneri olarak sunularak 5 Nisan ”Avukatlar Günü” olarak adlandırılmıştır.