Kurumsal

Vizyon, Konusunda Türkiye’de lider,Dünya’da liderler arasında bir GEMTA!

Misyon, Öncelikle ülkemizde ve sonra tüm dünyada enerji teknolojisine yön veren
bir kurum yapısına kavuşarak bilgi, birikim ve büyüme performansımızı tüm dünya insanlarının faydası için kullanmak.

GEMTA Genel Elektronik San. ve Tic. A.Ş. Türkiye Elektrik Endüstrisinin ihtiyaç duyduğu Elektrik Koruma ve Kumanda Röleleri ,Dijital Ölçü Aletleri ve Akü Şarj Redresörleri üretimine 1984 yılında başlamıştır.

GEMTA, yıldan bu yana da Türkiye ve Dünya piyasalarındaki son gelişmeleri izleyerek, gerek üretim kalemlerini gerekse kalitesini sürekli artırmış ,Enerji ve Telekom piyasasındaki güvenilir firma niteliğini yakalamıştır.

GEMTA ,Uluslar arası SGS-ISO 9001:2015 standartlarına uygun olarak üretim ve AR-GE faaliyetlerini gerçekleştirmektedir. Ayrıca ürünlerimiz uluslar arası standartlara uygunlukları ile de TSE, ICAO gibi belgelere de sahip olup ürünlerimizin CE şartlarına da uygunluğunu beyan edebilmekteyiz.

GEMTA ,2002 yılında Sivil Havacılık Endüstrisinin ihtiyaç duyduğu Hava Taşıtları İkaz Sistemleri üretimine başlamıştır.

Aynı zamanda Telekom sektöründe kullanılmakta olan konteynerların elektrik tesisatı projelerini de başarı ile yürütmeye başlamıştır.

GEMTA Hava Taşıtları İkaz Sistemleri, Dünya genelinde çok az firmada bulunan ICAO belgelerine sahiptir. GEMTA 2005 yılından bu tarafa Enerji Piyasasının ihtiyaç duyduğu Analog Ölçü Aletleri ve Transdüser imalatı yapmakta ve Yurtiçi ve Yurtdışı piyasalarda kullanılmaktadır.

GEMTA bugün 1.500m2 kapalı alanda 50 kişilik kalifiye bir kadro ile faaliyetlerini yürütmektedir. GEMTA’nın bugünkü kapasitesi 750.000 Ad./yıl’dır. Şu anda ülkenin ve dünyanın çeşitli bölgelerinde yaklaşık 1.500.000 Ad. GEMTA ürünü sorunsuz olarak çalışmaktadır.